BNP Paribas Cardif, “Kriz Periyodunda Sigorta ile Muhafaza ve Planlama” Anketinin Sonucunu Açıkladı

BNP Paribas Cardif, “Kriz Periyodunda Sigorta ile Muhafaza ve Planlama” Anketinin Sonucunu Açıkladı

BNP Paribas Cardif Küresel tarafından yapılan ankete üç kıtadaki (Avrupa, Asya ve Latin Amerika) 21 ülkeden 21 bin kişi katıldı: Türkler ...

BNP Paribas Cardif Küresel tarafından yapılan ankete

üç kıtadaki (Avrupa, Asya ve Latin Amerika) 21 ülkeden 21 bin kişi katıldı:

Türkler salgının tesirleri için daha telaşlı, mühleti için ise daha iyimser…

BNP Paribas Cardif, “Kriz Periyodunda Sigorta ile Müdafaa ve Planlama”

(Protect & Project Oneself in Times of Crisis) konusunda küresel geniş çaplı bir anket* düzenledi. Anket sonuçları, Türk iştirakçilerin Avrupalılara kıyasla gelir kaybı ve sağlık alanında daha telaşlı olduğunu gösterdi. Öte yandan, Türkiye’den ankete katılanların 64’ü salgının tesirlerinin üç yıldan daha az süreceğini düşünüyor.

Değişen Dünyanın Sigortacısı” BNP Paribas Cardif’in düzenlediği ankette, COVID-19’un tesirleri ve gelecek beklentileri tahlil edildi. Anket sonuçları, Avrupalıların yüzde 52’sinin, Türklerin ise yüzde 64’ünün salgının üç yıldan daha kısa süreceğini düşündüklerini gösterdi. Kredi temaslı sigortaların da değerlendirildiği ankette, eserin bilinirlik düzeyinde son iki yılda çok büyük bir değişiklik yaşanmadığı gözlemlendi. Türkiye’den ankete katılanların yüzde 75’i kredi kontaklı sigortalardan haberdar olduğunu söz ederken, Avrupa’da ise bu oran yüzde 70 oldu.

Anket sonuçları küresel seviyede COVID-19 sebebiyle yaşanan krizin, sadece yeni tasaları ortaya çıkarmakla kalmadığını, birebir vakitte insanların günlük hayatını ve gelecek planlarını da temelden etkilediğini gösterdi. Ankete katılanların dörtte üçü, salgın nedeniyle en az bir ekonomik aksilikle karşılaştığını belirtti. Türkiye sonuçlarına nazaran ise iştirakçilerin yüzde 67’si** salgına bağlı olarak gelir kaybı yaşadığını tabir etti.

“Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için sigortayı daha erişilebilir kılmak için varız.”

BNP Paribas Cardif Türkiye CEO’su Cemal Kişmir düzenlenen anketle ilgili şunları belirtti: “Hem küresel, hem Avrupa, hem de Türkiye sonuçlarını ayrıntılıca incelediğimizde krizin, bilhassa işsizlik riskine dair daha fazla korunma muhtaçlığını tetikleyen bir kaygıyı beslediğini görüyoruz. ‘Değişen Dünyanın Sigortacısı’ olarak insanların hayat standartlarını koruyabilmesi ve gelecek planlarını hayata geçirebilmesi için kendimizi sorumlu hissediyor, uzman takımımızla bedel yaratacak tahliller sunuyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için sigortayı daha erişilebilir kılmak için varız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)