Borusan ve YGA 10 bin öğrenciyi bilimle buluşturuyor

Borusan ve YGA 10 bin öğrenciyi bilimle buluşturuyor

Borusan ve YGA, Bilimle Parlayan Çocuklar projesiyle 23 okuldan 10 bin öğrenciyi bilimle buluşturuyor Borusan Kümesi, Young Guru Academy (YGA ...

Borusan ve YGA, Bilimle Parlayan Çocuklar projesiyle 23 okuldan 10 bin öğrenciyi bilimle buluşturuyor

Borusan Kümesi, Young Guru Academy (YGA) iş birliği ve istekli destekçi Borusanlıların iştirakiyle Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 10 bin öğrenciyi bilim setleriyle buluşturuyor. “Bilimle Parlayan Çocuklar” projesi kapsamında toplanan bağışlarla çocuklar bilimle buluşurken, geleceğin bilim insanları olma yolunda birinci adımlarını da atıyor.

23 Nisan coşkusunu tüm çocukların yaşamasını amaçlayan Borusan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, farklı yaş kümelerinden çocuklar için bilim ve sanat atölyeleri düzenliyor.

Her çocuğun eşit eğitim hakkına sahip olması gerektiğini savunan Borusan Kümesi, eğitimde fırsat eşitliği için bilim seferberliği gerçekleştiriyor. Türkiye’nin yarınları için hayalleriyle bilimi buluşturan “çok yönlü” bireyler yetişmesini destekleyen Borusan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda manalı bir iş birliğine imza atıyor. Borusan Küme şirketleri, Borusan Kocabıyık Vakfı, istekli destekçi Borusanlıların geniş iştiraki ve Young Guru Academy (YGA) iş birliği ile “Bilimle Parlayan Çocuklar” projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrenciler bilimle bir ortaya getiriliyor.

23 okulda 10 bin öğrenci bilimle buluşuyor

Bilimle parlayan, hassas, sorgulayan, araştıran ve üreten kuşağın yetişmesine katkı sağlamayı hedefleyen Borusan, bilim setleriyle çocukların günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara tahliller üretmelerine, 21. yüzyılın gereksinimlerine cevap veren eserler geliştirmelerine ve geleceğin meslekleriyle tanışmalarına aracı olmayı hedefliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirilen bağış kampanyası kapsamında, Borusan Kocabıyık Vakfı ve Borusan küme şirketlerinin dayanağıyla Türkiye’nin farklı bölgelerinden toplam 23 okuldan yaklaşık 10 bin öğrenci bilim setleriyle buluşturuluyor. Okullara ulaştırılacak bilim setleri okulların demirbaşı haline gelecek ve her yıl bir evvelkinden daha fazla çocuğun erişimine sunulacak. Borusan, gelecek kuşağın bilimle parlayan ve hayal kurup gerçekleştiren bireylerinin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Borusan’ın, Young Guru Academy ile gerçekleştirdiği bilim seferberliği çalışmaları Okyanus İstekli Borusanlıların takviyeleriyle devam edecek.

Bayram coşkusunu online atölyelerle yaşayın

Çocukların hem bilim hem de sanat alanında farkındalıklarının oluşmasına kıymet veren Borusan Holding ve Borusan Contemporary, çocukların bayramı coşkuyla kutlaması için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel iki çevrimiçi atölye programı hazırladı. Çocukların 23 Nisan’ı meskende, ebeveynleriyle etkileşim içinde kutlamalarını amaçlayan bilim ve sanat atölyelerinin eğitici, öğretici ve eğlenceli içerikleri Borusan Holding ve Borusan Contemporary YouTube sayfalarından takip edilebilecek.

YGA iş birliğiyle “Bilimle Parlayan Eller Atölyesi”

Borusan Holding’in, 23 Nisan coşkusunu ve heyecanını konuta taşıyan atölyeleri kapsamında çocuklar meskenden temin edebilecekleri pratik gereçlerle bilim ve sanatın eğlenceli dünyasına adım atacaklar. Young Guru Academy (YGA) iş birliğiyle düzenlenecek “Bilimle Parlayan Eller Atölyesi” kapsamında çocuklar kendileri yahut ebeveynleri yardımıyla kartondan robot el yapacaklar. Atölye, çocukları bilimle buluştururken, çocukların merak hislerini geliştirip farkındalık yaratılmasını sağlayacak. Birebir vakitte çocukları araştırmaya yönlendirirken deneyler vasıtasıyla gördükleri sorunlara tahlil bulabilecek ve bu sayede özgüvenlerini de artıracaklar. “Bilimle Parlayan Eller Atölyesi” canlı olarak 23 Nisan Cuma günü saat 11.00’da Borusan Holding’in YouTube sayfasında yayınlanacak.

Borusan Contemporary ile çok renkli sanat atölyesi

Bilim atölyesini takiben Borusan Contemporary ve DC Arka iş birliğinde, DC Art’ın kurucusu ve İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali Yöneticisi Gazi Selçuk, çocuklar için çok renkli bir sanat atölyesi düzenleyecek.

Çocukların içindeki sanatçı ruhun harekete geçeceği “Stencil Baskı Atölyesi” kapsamında 23 Nisan’ın kıymeti, çocukların Cumhuriyet ile olan münasebeti ve Atatürk’ün çocuk sevgisi anlatılırken tıpkı vakitte stencil alanında dünyanın önde gelen sanatkarları hakkında bilgiler de paylaşılacak.

23 Nisan Cuma günü saat 13.00’da başlayacak “Stencil Baskı Atölyesi”, Borusan Contemporary YouTube sayfası üzerinden yayınlanacak.

Atölye Programı:

23 Nisan 2021, Cuma

Saat: 11:00

“Bilimle Parlayan Eller Atölyesi”

Eğitmen: Young Guru Academy Proje Önderi His Çevik

23 Nisan 2021, Cuma

Saat: 13:00

“Stencil Baskı Atölyesi”

Eğitmen: İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali Yöneticisi ve Sanat Eğitmeni Gazi Selçuk

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)