DFDS Akdeniz İş Ünitesi, Türkiye ve İtalya’dan bayan girişimcileri dijital B2B toplantısıyla buluşturdu

DFDS Akdeniz İş Ünitesi, Türkiye ve İtalya’dan bayan girişimcileri dijital B2B toplantısıyla buluşturdu

DFDS Akdeniz İş Ünitesi, Türkiye ve İtalya’dan bayan girişimcileri dijital B2B toplantısıyla buluşturdu DFDS Akdeniz İş Ünitesi takviyesiyle ...

DFDS Akdeniz İş Ünitesi, Türkiye ve İtalya’dan bayan girişimcileri dijital B2B toplantısıyla buluşturdu

DFDS Akdeniz İş Ünitesi takviyesiyle İtalyan Bayan Teşebbüsçüler Derneği AIDDA ve Türkiye Bayan Teşebbüsçüler Derneği (KAGİDER) öncülüğünde Türkiye ve İtalya’dan yaklaşık 80 bayan teşebbüsçü dijital B2B toplantısında bir ortaya geldi. Aktiflik teşebbüsçü bayanlar ortasında iş birliğini artırmak amacıyla gerçekleştirildi.

DFDS Akdeniz İş Ünitesi takviyesiyle, Friuli Venezia Giulia’nın İtalyan Bayan Teşebbüsçüler Derneği AIDDA delegasyonu ve Türkiye Bayan Teşebbüsçüler Derneği KAGİDER öncülüğünde Türkiye’den ve İtalya’dan yaklaşık 80 bayan teşebbüsçü, dijital B2B toplantısında bir ortaya geldi. Toplantı AIDDA Ulusal Lideri Antonella Giachetti, Friuli Venezia Giulia Delegasyonu Lideri Lilli Samer, KAGİDER İdare Şurası Lideri Emine Fazilet ve DFDS Akdeniz İş Ünitesi Kurumsal İrtibat Müdürü Hasret Dalga’nın mesken sahipliğinde gerçekleştirildi.

Teşebbüsçü bayanlar ortasında iş birliğini artırmak gayesiyle gerçekleştirilen aktiflikte yiyecek ve içecekten, dokumaya ve üretime, turizmden ağırlama ve hizmet kesimine kadar çeşitli bölümlerden teşebbüsçüler buluştu. Aktiflikte 40 farklı İtalyan bayan teşebbüsçü ve Türkiye’den de tekrar 40 bayan teşebbüsçü olmak üzere yaklaşık 80 bayan teşebbüsçü iş birliği ve yeni fırsatları kıymetlendirdi.

Post pandemi sürecinin inşası

Toplantıda bir açılış konuşması yapan AIDDA Ulusal Lideri Antonella Giachetti, şunları söyledi:Pandemi sonrası yine yapılanma” devrinde, iş birliğimizin tüm çalışanlarımız için yeni ve farklı iş fırsatları getirebileceğine inanıyorum. Bayanlar yeni ve farklı bir post pandemi tekrar yapılanma sürecinin inşasına kıymetli bir katkı sağlayacaktır.”

Memleketler arası iş birlikleri

Toplantıda konuşan AIDDA Friuli Venezia Giulia Delegasyonu Lideri Lilli Samer şöyle konuştu: Birçok açıdan iktisadın acı çektiği bir devirdeyiz. Bu aktiflik, sinerji yaratmak ve tarafı bilakis çevirmek, hatta halihazırda devam eden büyüme ve gelişme süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olabilecek milletlerarası iş birlikleri geliştirmek için şahane bir fırsat oldu.”

KAGİDER İdare Heyeti Lideri Emine Fazilet, dijitalB2B toplantısında şunları söyledi: Maalesef bayanlar milletlerarası ticarette gereğince temsil edilmiyor. Dünyada ihracat yapan her beş işletmeden yalnızca biri bayanlar tarafından yönetiliyor. Ticarette bayanlar için daha fazla fırsat yaratmak gerekiyor. Bu açıdan bayan teşebbüsçü üyelerimiz ortasında bu iş seyahatine başlamanın heyecanını yaşıyoruz.”

Lilli Samer, toplantıda AIDDA ve KAGİDER ortasındaki iş birliğinin bayanların girişimcilikteki rolünü desteklemek ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğini azaltmak için güçlü bir taahhüdü temsil ettiğini vurguladı.

Yeni fırsatlar

İtalya’da Trieste’de Türkiye ile güçlü ro-ro deniz kontakları ile tanınan Avrupa’nın önder lojistik firmalarından Danimarkalı DFDS tarafından desteklenen toplantıda İtalya’dan Türkiye pazarına ve Türkiye pazarından da İtalya’ya yeni ticari ve endüstriyel fırsatlar değerlendirildi.

Dijital B2B toplantısında DFDS Akdeniz İş Birimi’ni temsil eden Kurumsal İrtibat Müdürü Hasret Dalga şunları söyledi: “DFDS Akdeniz İş Ünitesi olarak Türkiye’deki bayan girişimcilerimizin iktisada iştirakini desteklemek maksadıyla KAGİDER ile iş birliği içinde Türkiye’de hayata geçirdiğimiz “Kadın İçin Taşıyoruz” projesinin sonlarını genişletmeyi sürdürüyoruz. Bu bağlamda Türkiye’den ve İtalya’dan bayan girişimcileri buluşturduğumuz dijital B2B toplantısının yeni fırsatlar yaratacağına inanıyorum.”

DFDS Hakkında: DFDS, Avrupa’da nakliyecilik ve nakliye hizmetleri sunmaktadır. 8.000’den fazla nakliyeci, DFDS’nin gemi ve liman terminali hizmetlerine ek olarak esnek nakliyat ve lojistik tahlillerine güveniyor. DFDS’nin 8.000 binden fazla çalışanı, 20’den fazla ülkeden oluşan ağında yer alan gemilerde ve ofislerde misyon alıyor. 1866 yılında kurulmuş olan ve merkezi Kopenhag’da bulunan DFDS, Nasdaq Kopenhag’da süreç görüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)