İki Dev Marka Saruhan Küme’de

İki Dev Marka Saruhan Küme’de

Çeşitli kesimlerden markaları çatısı altında bulunduran ve ülke iktisadına büyük katkı sağlayan Saruhan Küme, gücünü katlayarak büyütüyor ...

Çeşitli kesimlerden markaları çatısı altında bulunduran ve ülke iktisadına büyük katkı sağlayan Saruhan Küme, gücünü katlayarak büyütüyor.Fakir Hausgeräte’yi de bünyesinde bulunduran küme, dalın esaslı markaları Delonghi ve Braun Household’un Türkiye distribütörü oldu.

1902 yılında İtalya’da kurulan Delonghi, sıra dışı çizgilere sahip, şık, performansı yüksek, emniyetli, eşsiz dizaynlarıyla ün kazanan bir marka olarak tüm dünyada özel bir pozisyona sahip. Materyal ve ustalığın eşsiz, yenilikçi birleşimi olan Delonghi eserlerinin tüm ayrıntılarında kalite hissediliyor. İtalyan dizaynını üretici gücüyle birleştirerek küresel bir marka olan Delonghi Türkiye’de Saruhan Küme teminatıyla tüketicilerle buluşacak.

1920’li yılların başında mucit atölyesinde başlayan ve kısa müddette küresel markaya dönüşen seyahatinin ardında yatan karakteristik Alman tasarımı, kalitesi ve mühendisliği bulunan Braun Household, dalın dev isimlerinden biri. Memleketler arası pek çok mükafatı bulunan Braun Household, kitlesel pazara ‘iyi tasarım’ getiren birinci marka olması ile biliniyor.

1985 yılında Türkiye’yi Yoksul Elektrikli Konut Aletleri ile tanıştıran Saruhan Küme, edindiği 36 yıllık tecrübesi yeni markaları için kullanarak kısa müddette Delonghi ve Braun’u da Türkiye’ye sevdirmeyi hedefliyor.

Kesimin iki dev markasının Türkiye distribütörlüğünü almaktan keyifli olduklarının altını çizen Yoksul Hausgeräte Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Erdoğan Kalkan; “Kısa vakitte Türkiye’nin itimat veren markalarından olmayı başaran Yoksul Hausgeräte, Türkiye pazarına girdiği günden bu yana kesimde öncü ve inovatif marka kimliğiyle tanınıyor. Bölümü büyütmek ve pazarı domine etmek ismine uzun müddettir bizimle yol alacak marka arayışındaydık. Yaptığımız araştırmalar ve çalışmalar sonucunda Delonghi ve Braun üzere iki dev isimle iş birliği yapmaya karar verdik. Saruhan Küme olarak bu iki markayı seçmemizin sebebi Yoksul Hausgeräte üzere Ar-Ge gücü yüksek, kaliteli ve emniyetli olmalarıydı. Türk tüketicisini yakından tanıyoruz ve onların ne istediklerini yeterli biliyoruz. Bu manada Yoksul üzere bu iki markamızı da kısa müddette seveceklerini düşünüyoruz. Yoksul ile çıktığımız bu yolda, küçük konut aletleri kesiminde edindiğimiz önder pozisyonumuzu bu iki markayla birlikte daha da güçlendirme gayemiz doğrultusunda sağlam ve emin adımlarla ilerliyoruz. Çoklu satış kanalı idaresi konusunda edindiğimiz deneyimimizi artık de yeni markalarımız için kullanacağız. Yalnızca kanal idaresi manasında değil, ‘Multibrand’ idaresi disiplinine sahip bir küme olarak her bir markanın imajını korumak ve sunduğumuz ticari inançla birlikte markalara bedel katmak gayesiyle çalışıyoruz.

2021 yılının birinci günlerinde imza altına aldığımız distribütörlük mutabakatımız doğrultusunda tüm çalışmalarımızı büyük bir titizlikle tamamladık ve Mart 2021 tarihi itibariyle raflardaki yerimizi almaya başladık” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)