İş Sanat’ta 23 Nisan Sevinci

İş Sanat’ta 23 Nisan Sevinci

Bilge kişiliğini keskin mizah anlayışıyla buluşturan, dünyaca ünlü halk kahramanı Nasrettin Hoca’nın kıssası kukla tiyatrosu halinde sahneye ...

Bilge kişiliğini keskin mizah anlayışıyla buluşturan, dünyaca ünlü halk kahramanı Nasrettin Hoca’nın kıssası kukla tiyatrosu halinde sahneye taşınıyor. Semaver Kumpanya oyuncuları Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Sibel Altan ve Meddah karakterine hayat veren Uğur Senkeri’nin canlandırdığı “Nasrettin Hoca” kukla oyunu, saat 11.00’de yayında olacak. Murat Göksu’nun hazırladığı, çocukları klasik müzik, opera, tiyatro ve bale üzere farklı sanat kollarıyla tanıştıran “Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti” ise opera ve müzikallerden seçilen müzikleriyle 23 Nisan’da küçük izleyicileriyle buluşacak. Oyuncu takımında Nazlı Deniz Boran, Deniz Likos, Ahmet Baykara, Zafer Erdaş ve Gökhan Ürben’in ve Ece Göksu’nun bulunduğu oyun, saat 13.00’te yayında olacak. Günün bir başka aktifliği ise dönem başından beri büyük beğeniyle takip edilen ve 4 milyonu aşkın gösterime ulaşan İş Sanat Masal Tiyatrosu’nun 23 Nisan özel programı kapsamında hazırladığı “Keloğlan” masalı olacak. Lerzan Pamir’in direktörlüğünü üstlendiği, Aslı Tandoğan, Anıl Altınöz ve Mert Aydın’ın canlandırdığı masal saat 15.00’te yayında olacak.

23 Nisan sevinci hafta sonu da devam edecek

İş Sanat’ın 23 Nisan aktiflikleri 24 Nisan ve 25 Nisan’da da renkli içeriklerle devam edecek. 24 Nisan cumartesi “Evimizin Kasası İş Bankası Kumbarası” isimli sanal stant kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik çevrim içi kumbara atölyeleri yer alacak. Her biri farklı içerikte stant gezisi ile başlayan görüntülerde çocuklar, İş Bankası kumbarasının tarihi, tasarrufun değeri, kumbara içerikli reklam çalışmaları ve dijital kumbara hakkında bilgi edinecekler. “Evde Kumbara Yapalım” isimli birinci görüntüde, kolay gereçlerle kumbara yapacaklar. “Kumbara Afişi Yapalım” isimli görüntüde birbirinden renkli afişlerden yola çıkarak kendi afişlerini tasarlayacaklar. “Geleceğin Kumbara Hikayesini Yazalım” isimli son görüntüde ise, gelecekte kumbaranın nasıl olacağını anlatan bir hikaye yazacaklar.

25 Nisan pazar günü ise Burcu Ural Kopan ve Beğenilen Eyce’nin çocuklar için hazırladığı kitap ve çizim atölyesi ile İş Sanat Masal Tiyatrosu’ndan “Mutluluk Sihri” masalı İş Sanat’ın YouTube kanalında yayında olacak.

Etkinlikler, dönem boyunca İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesinden erişime açık olacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)