KFC Türkiye, tabiata paha katan sürdürülebilirlik projesini 22 Nisan Dünya Günü’nde tanıttı

KFC Türkiye, tabiata paha katan sürdürülebilirlik projesini 22 Nisan Dünya Günü’nde tanıttı

İŞ Besin çatısı altında hizmet veren KFC Türkiye, Orman İdare Konseyi’nin dünya çapındaki Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt ...

İŞ Besin çatısı altında hizmet veren KFC Türkiye, Orman İdare Konseyi’nin dünya çapındaki Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt eserlerine geçiş sürecini 22 Nisan Dünya Günü’nde duyurdu.

KFC Türkiye, etrafa ve geleceğe katkıda bulunacak yeni projesi ile sürdürülebilir bir gelecek için FSC sertifikalı yeni paketlere geçişini tamamladığında, soluduğumuz oksijenin en değerli kaynağı ormanların verimliliğine, biyolojik çeşitliliğe ve ekolojik süreçlere katkıda bulunmuş olacak.

Nisan 2021 – KFC Türkiye, 22 Nisan Dünya Günü’nde duyurusunu gerçekleştirdiği projesi ile Orman İdare Konseyi’nin dünya çapındaki uygulaması Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı kâğıt paketleme eserlerine geçiş sürecini başlattı. Proje tamamlandığında KFC Türkiye, yıllık ortalama 800 ton kâğıdı, sanayi için yetiştirilmiş yanlışsız ağaçlardan üretilmiş FSC sertifikalı eserlerden elde ederek ormanların verimliliğine, biyolojik çeşitliliğe ve ekolojik süreçlere artı paha katmayı amaçlıyor.

Son iki yılda 1.100 ton atık yağı biyodizel olarak sisteme kazandırarak, yağ atıklarının tabiata ziyan vermemesi için kaynağında ayrıştırarak geri dönüştürülmesine aracı olan KFC Türkiye, etraf dostu üretimi destekliyor. Taze besin eserleri için ise tümrestoranlarında;tarım eserlerinin güvenilirliğini belgeleyen Yeterli Tarım Uygulamaları alanında dünyanın en saygın kuruluşlarından GLOBALG.A.P sertifikalı eserleri tercih ediyor.

2021 yazı sonuna kadar tüm restoranlarında kullanılan yaklaşık 30 farklı kâğıt bazlı ambalajı, gelecek jenerasyonlara ormanların sağlıklı bir formda devredilmesini sağlayan FSC sertifikalı yeni eserlerle değiştirmeyi hedeflediklerini belirten KFC Türkiye CEO’su Feliks Boynuinceoğlu, mevzuyla ilgili açıklamasında; “Küresel ölçekte tesiri büyük markaların sürdürülebilirlik bahislerine katkı sağlaması gerektiğini, bunun toplam farkındalığa sağladığı katkıyla da çok değerli olduğunu düşünüyorum. KFC Türkiye ailesi olarak geleceğimize karşı duyduğumuz sorumluluk ile ambalajlarımızda FSC sertifikalı eserlere geçiş sürecini başlattığımız ve bunun duyurusunu 22 Nisan Dünya günü üzere manalı bir tarihte gerçekleştirdiğimiz için memnunluk duyuyoruz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)