Orhan Okulu, SMA Hastası Asya İçin Kupasını Satacak

Orhan Okulu, SMA Hastası Asya İçin Kupasını Satacak

İnşaat personeli Bayram Demir ve mesken hanımı Güneş Demir, SMA Tip 1 hastası kızları Asya için yardım istiyor. 2,5 Milyon Dolar’lık ilacı ...

İnşaat personeli Bayram Demir ve mesken hanımı Güneş Demir, SMA Tip 1 hastası kızları Asya için yardım istiyor. 2,5 Milyon Dolar’lık ilacı alamadığı her gün Asya, nefes alamıyor, bünyesi zayıflıyor. Asya’nın ailesi de öbür SMA hastası aileleri üzere yardım kampanyası başlattı. Asya için Türkiye Başpehlivanı ‘Geri Vitesi Olmayan Pehlivan’ Orhan Okulu, kupasını açık arttırmaya çıkartacak. 21 Nisan Perşembe Günü saat 21:00’da online düzenlenecek olan müzayedede kupa bu defa Asya için kalkacak.

Antalyalı Asya bebek 17 aylık SMA TİP 1 (ölümcül kas hastalığı) ile savaşıyor. Asya vakit geçtikçe kas kaybı yaşıyor. İyileşebilmesi için hemen Amerika’da 2.5 milyon Dolar olan Zolgensma ilacını alması gerekiyor. Bu ilacı alamadığı her gün teneffüs külfeti artıyor ve nefes alamıyor. Katı beslenemiyor. Bünyesi giderek zayıflıyor. Şuan yalnızca 6 kilo. Kaburgaları sayılıyor. İlacına kavuşamazsa yaşama talihi yok.

Mevzuya ait yardım kampanyası başlatan ve dayanak daveti yapan Türkiye Başpehlivanı Orhan Okulu, daha evvel SMA hastası Aybars için kupasını müzayede ile satışa çıkardı. Satışı gerçekleşen ve Karamürsel’den Ahmet Elbeyoğlu tarafından alınan kupa, diğer bir SMA hastası için satılmak üzere iade edildi. Başpehlivan, Asya bebek için tekrar kupasını online gerçekleşecek olan müzayede de satışa çıkartacak. Okulu; 21 Nisan Perşembe günü saat 21:00 da @asyayaşasın instagram hesabında düzenlenecek olan müzayedeye Asya bebeğe takviye olmak isteyen herkesi davet ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)