Trouw Nutrition Türkiye yeni jenerasyon otomasyon yatırımıyla üretimde sıfır yanılgı ve yüksek kaliteye odaklandı

Trouw Nutrition Türkiye yeni jenerasyon otomasyon yatırımıyla üretimde sıfır yanılgı ve yüksek kaliteye odaklandı

Dünya genelinde 80 ülkede hayvan besleme ve akuakültür balık yemi alanında faaliyette bulunan 100 yıllık küresel kesim devi Nutreco’ya bağlı ...

Dünya genelinde 80 ülkede hayvan besleme ve akuakültür balık yemi alanında faaliyette bulunan 100 yıllık küresel kesim devi Nutreco’ya bağlı Trouw Nutrition Türkiye, Zonguldak Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yıllık 25 bin ton üretim kapasitesine sahip fabrikasının otomasyon süreçlerini yeni kuşak teknolojilerle geliştirdi. Fabrikasında; ruminant, balık ve kanatlı kategorilerinde vitamin ve mineral premiksleri ile toksin bağlayıcılar üzere özel eserler üreten, maya ve organik asit karışımlarının ise tedariğini sağlayan Trouw Nutrition Türkiye, ülkemizde hayvancılık dalı ve sürdürülebilir beslenmenin yanı sıra iktisada ve istihdama da katkı sağlıyor. Besin ve yem üretim tesislerinde en değerli kalite kriterlerinin başında besin güvenliği ve izlenebilirliğin geldiğini vurgulayan Trouw Nutrition Türkiye Operasyon Yöneticisi Aydın Göcen,yeni jenerasyon otomasyon yatırımı ile sıfır kusura ve çok daha yüksek kaliteye odaklandıklarını belirtti. Otomasyon yatırımlarını artırmanın yanı sıra sahip oldukları kalite dokümanlarının ortasına fabrikalardaki güzel üretim uygulamalarını belgeleyen GMP Belgesi’ni de eklediklerini tabir eden Göcen, yetiştiricilerin farklı gereksinimlerine uygun ve pratik ambalajlarıyla kullanım kolaylığı sağlayacak yeni eserleri çok yakında Türk hayvancılık dalına sunacaklarını açıkladı.

Sağlıklı jenerasyonlar yetiştirmenin yolunun güzel beslenmeden geçtiğine inanarak ürettiği eserlerini her geçen gün daha da düzgünleştirmek ismine çalışan dünyanın hayvan besleme uzmanıTrouw Nutrition, yaklaşık 10 bin metrekare alan üzerine heyeti ve yıllık 25 bin ton üretim kapasitesine sahipZonguldak’taki fabrikasında üretimde sıfır yanlışa ve çok daha yüksek kaliteye odaklanıyor.

Sürdürülebilirliğe yaptığı yatırımlarla öne çıkan şirketin fabrikasındaki otomasyon sürecini yeni kuşak teknolojilerle geliştirerek dijital dönüşüm yolunda ilerlediğini belirten Trouw Nutrition Türkiye Operasyon Yöneticisi Aydın Göcen, besin ve yem üretim tesislerinde en kıymetli kalite kriterlerinin başında besin güvenliği ve izlenebilirliğin geldiğini vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu: “Fabrikamızda hayata geçirdiğimiz otomasyon yenileme yatırımı sayesinde bir bilgisayar ekranından tüm üretim sürecini yönetiyoruz. Manuel yapılan süreçleri minimize eden sistemimiz sayesinde üretimdeki tüm makinaları otomatik olarak çalıştırabiliyoruz. Hammaddeleri reçeteye uygun formda silolardan yeniden otomatik olarak dozajlayıp (tartıp) miksere alıyor ve karıştırma süreci sonrasında paketleme kısmına gönderiyoruz. Böylece üretim sırasında hangi eserde hangi hammaddenin kullanıldığını ve üretimi hangi çalışanımızın yaptığını parti bazında takip edebiliyoruz. Paketleme kısmında her bir ambalajın tartısını takip ederken, ne kadar üretim yapıldığını ve torba yüklerini da denetim edebiliyoruz. Fabrikaya uzaktan erişim imkanına sahip olmamız; her vakit ve her koşul altında üretimi yakından takip edebilmemizi, arızalara süratle müdahale edip düzeltebilmemizi ve gerektiğinde sistemde yazılım güncellemesi yaparak sistemimizi şimdiki tutabilmemizi sağlıyor.”

Türk hayvancılık bölümü için yeni eserler yolda

Otomasyon sisteminin yenilenmesiyle önümüzdeki günlerde yem kesimi için orijinal eser ve hizmetler sunmaya hazırlandıklarını vurgulayan Göcen, “Yetiştiricilerimizin farklı gereksinimlerine uygun ve pratik ambalajları ile kullanım kolaylığı sağlayacak yeni eserlerimizi çok yakında Türk hayvancılık bölümü için satışa sunacağız.” dedi.

Sağlıklı beslenme için üretimin her basamağı denetim altında

Fabrika otomasyonu yatırımlarını artırmanın yanı sıra sahip oldukları kalite dokümanlarının ortasına Avrupa Birliği düzenlemelerinin temel taşlarından biri olan GMP (Good Manufacturing Practices-İyi Üretim Uygulamaları) Belgesi’ni de eklediklerini belirten Göcen, “Bu evrak temel olarak, tesislerde üretilen eserlerin kirlenmeye ve bulaşmaya maruz kalmadan inançlı ortamda üretilip üretilmediğini takip ediyor. AB uyumlu bir kalite evrakı olan GMP, potansiyel iç ve dış kirlenme kaynaklarını ortadan kaldırmayı hedefleyen tedbirlerin alınıp alınmadığını denetim ederek eserlerin inançlı ve düzgün koşullar altında üretildiğini belgeliyor. Kullanılan hammaddeden ekipman paklığına ve çalışanların ferdî hijyenine kadar çok geniş kapsamda yapılan incelemeler sonucu almaya hak kazandığımız GMP Dokümanı, Trouw Nutrition Türkiye olarak Türk hayvancılık dalına ve toplumumuzun sağlıklı beslenmesine katkı sunma yolundaki faaliyetlerimizi destekleyen kıymetli bir adım oldu.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
Paylaş

YORUMLAR

Yorumlar (0)